Амброзио се релаксира на плажа во Малибу

Алесандра Амброзио  ја истакнува својата младешка фигура во бикини додека игра одбојка на плажа во Малибу.

40-годишниот супермодел се чини дека максимално го користи своето слободно време на крајбрежјето, играјќи неколку рунди одбојка и впивајќи ги зраците на златното калифорниско сонце во средата попладне.

Кусиот одмор на иконата на модните писти е неколку дена пред да замине во Њујорк за да заврши некои работни обврски.

Related posts

Викенд се здружи со Сем Левинсон за нова драмска серија на „ХБО“

CityLife

Восочните фигури на Хари и Меган дислоцирани од кралското семејство во „Мадам Тисо“

CityLife

(Видео) „Игра на тронови“ објави нов трејлер за осмата и последна сезона

CityLife