OnePlus го потврди датумот на лансирање на новиот мобилен телефон

8373525d A42c 485d 898d F9ba7ae2ec59 1.jpg

ONEPLUS официјално ќе го лансира својот мобилен телефон Ace 3V на 21 март. Официјалните фотографии и видеа потврдуваат дека телефонот ќе има двојни камери на задната страна, рамен екран и страни, како и дека ќе биде достапен во сива и виолетова боја со сјајна завршница налик на стакло.

Потврдена е помоќна батерија
Се вели дека OnePlus Ace 3V е првиот телефон со чипсет Snapdragon 7+ Gen 3 и ќе има до 16 GB RAM и 512 GB простор, во зависност од моделот што ќе го изберете.

Претседателот на брендот за кинескиот пазар изјави и дека батеријата ќе биде помоќна отколку на OnePlus 12. Станува збор за батерија од 5500 mAh, пишува GSM Arena.

На дното на телефонот има простор за стерео звучник, USB-C порта, микрофон и фиока за SIM картичка. Се уште не е познато дали ќе има 3,5 милиметарски аудио приклучок на врвот. Имено, оваа функција не беше присутна на OnePlus уредите од средна и премиум класа во поголемиот дел од изминатите години.

Извор: index.hr

Related posts

Анџелина Џоли радикално ја промени фризурата, повеќе не е бринета

CityLife

Тројца вработени во клиниката се суспендирани и под истрага поради информациите за Кејт Мидлтон

CityLife

Новиот Џејмс Бонд критикуван затоа што се оженил со постара жена

CityLife