Author : CityLife

Магазин

Тајгер Вудс во сообраќајката возел со двојно поголема брзина од ограничената

CityLife
Тајгер Вудс возел речиси двојно побрзо од ограничената брзина кога направи судир во февруари, утврди истрагата за неговата несреќа. Голф-легендата претрпе повеќе повреди на ногата...
Магазин

(Видео) „Игра на тронови“ објави нов трејлер за осмата и последна сезона

CityLife
Непосредно откако „Ејч-би-о“ најави едномесечна прослава на Game of Thrones пред 10-годишнината на серијата, мрежата објави нов трејлер за осмата и последна сезона, а фановите...
Магазин

Клои Кардашијан се обидува да отстрани нефилтрирана фотографија објавена на социјалните мрежи

CityLife
Како член на едно од најпознатите и најгламурозни семејства на планетава, Клои Кардашијан ретко се фотографира за да изгледа не помалку од милион долари, коментираат...
Магазин

Пирс Морган тврди дека членови на кралското семејство му се заблагодариле по критиките кон Меган

CityLife
Пирс Морган тврди дека неколку членови на кралското семејство му испратиле пораки на благодарност по неговата критика кон Меган, војвотката од Сасекс. 56-годишниот водител беше...
Магазин

Објавен датумот на премиерата на „Билет за рајот“ со Џулија Робертс и Џорџ Клуни

CityLife
Тicket to Paradise („Билет за рајот“), романтичната комедија која повторно ги обедини ѕвездите на „Единаесеттемина на Оушн“ Џулија Робертс и Џорџ Клуни треба да се...