Author : CityLife

Магазин

Биографот Том Бауер ја најде својата следна тема, Меган Маркл

CityLife
Том Бауер, господарот на неовластената биографија, ја подготвува својата следна книга – за војвотката од Сасекс, објавија британски медиуми додавајќи дека тој е тврдокорен новинар,...
Магазин

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

CityLife
Во скопските кина наскоро публиката ќе се потсети на бркотниците со полициските автомобили и белото такси по француските улици од филмот “Такси” преку уште едно...
Филм

Филмот „Ослободување на Скопје“ продаден во Кина

CityLife
  Филмот „Ослободување на Скопје“, снимен во македонско-хрватско-финско-британска копродукција, а во режија на Раде и Данило Шербеџија, е откупен и ќе биде прикажуван во Кина....
Филм

Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина

CityLife
Почина популарната актерка која носеше насмевки и радост на многумина Британската актерка Ема Чемберс почина синоќа на 53-годишна возраст. Чемберс, која беше позната по улогата...
Дом

Марија Шарапова со свој дизајн на мебел

CityLife
Поранешната руска тенисерка Марија Шарапова, во соработка со канадската компанија „Роув консептс”, ја подготви и претстави својата прва колекција мебел. Во нејзиниот прв дизајнерски потфат,...
Кујна

Буковската пипер не е нити „буковец” нити „буковка”, туку „Буковска пипер”!

CityLife
Буковската пипер не е „буковец” нити „буковка” и тие термини се погрешни. Буковската пипер е оригинален земјоделски прехранбен производ од црвена буковска пиперка како посебна...