Џо Манганиело вели дека сè е подготвено за филм за Детстроук

Актерот кој го портретира супернегативецот Слејд Вилсон – човек што живее двоен живот, еден како платен убиец Дeтстроук и друг како семеен човек – во филскиот универзум на „Ди-си комикс“ откри дека постојат планови за самостоен филм со ликот и се надева дека фановите ќе можат да видат како се реализира проектот.

44-годишниот Манганиело, кој неодамна играше негативец во „Лигата на правдата“ на Зак Снајдер, рече: „Поставени се сите смерници за филмот.“

Говорејќи за бројни проекти со ликот Детстроук кои се веќе завршени, актерот откри дека тој дури одлучил да напише своја приказна за потеклото на ликот, а тоа е неговата фрустрација поради тоа што не се вклопува во универзумот.

„Сакав Детстроук да биде човек и приземјен, па започнав со тоа дека тој бил дел од американската војска,“ рече актерот.

Related posts

„Нетфликс“ нема да емитува шпионска драма во Виетнам поради мапата на Јужното кинеско море

CityLife

Даниел Крејг и режисерот Рајан Џонсон ќе добијат по 100 милиони долари за франшизата „Нож во грб“

CityLife

Кристин Дејвис се придружи на тимот на нова хумористична серија

CityLife