Џорџ Клуни на сите им кажува колку е среќен со сопругата Амал

Џорџ и Амал Клуни имаат солиден брак и тие уживаат во брачниот живот заедно со своите тригодишни близнаци Ела и Александар.

Инсајдер за „Ју-ес викли“ откри дека Џорџ, кој ќе наполни 60 години следната недела, им кажува на сите дека тој погодил џекпот со тоа што ја има Амел за своја сопруга.

„Клуни се смета себеси за среќен и благословен, а сопругата ја опишува како извонредна,“ вели изворот и додава дека и двајцата вложуваат постојан напор во бракот.

„Како и секој брак, и тие имаа свои предизвици и требаше да се прилагодат на одредени ситуации и предизвици“, рече инсајдерот за весникот.

Холивудскиот актер (59) и 43-годишната адвокатка и активистка за човекови права се венчаа во Италија во 2014 година и имаат куќа на езерото Комо која често ја посетуваат.

Related posts

Таткото на Бритни Спирс бара истрага за нејзините тврдења за злоупотреба

CityLife

Што се случува? Алекс и Џеј Ло повторно се поврзаа со своите поранешни

CityLife

Клои Кардашијан тешко се справува со притискот да изгледа совршено

CityLife