Џон Траволта ѝ оддава почест на покојната сопруга Кели Престон на Денот на мајката

Џон Траволта во неделата (9 мај), првиот Ден на мајката откако неговата сопруга Кели Престон почина од рак на дојка на 57-годишна возраст, се огласи на Инстаграм за да ѝ оддаде емотивна почест на покојната Кели.

Споделувајќи фотографии од него и Кели со нивните деца, холивудската sвезда напиша: „Драга Кели, во мојот живот донесе три најпрекрасни деца. Ти благодарам. Те сакаме и ни недостигаш. Среќен ден на мајката.“

На првата од двете фотографии што ги сподели Траволта (67), се гледаат тој и Кели со ќерката Ела Блу, сега 21 година, и новородениот Бенџамин, кој сега има 10 години.

Втората фотографија ја покажува двојката со нивниот првороден син Џет, кој почина во јануари 2009 година на 16 години. Џет имал аутизам и претрпел низа епилептични напади уште како мал.

Траволта и Престон се венчаа во 1991 година. Тие се запознаа во 1987 година на снимањето на филмот The Experts (1989).

Related posts

Анџелина Џоли повторно „уловена“ како влегува во зградата на првиот сопруг

CityLife

На повидок ТВ-серија за Одри Хепберн

CityLife

Џенифер Лопез ја обновила врската со Бен Афлек пред првпат да биде фотографиран во нејзиниот дом

CityLife