Џејсон Деруло и неговата партнерка го чекаат првото дете

Џејсон Деруло ќе стане татко за првпат.

Пејачот и неговата девојка, инфлуенсерката Џена Фрумс, го очекуваат своето прво дете заедно и тој откри дека не можел да биде повозбуден за убавата вест.

Споделувајќи најавно видео на својот Инстаграм, тој напиша: „Не можев да бидам повозбуден за ова ново поглавје во нашиот живот.“

Во декември, Џејсон откри дека сака да има деца, но дека не брза и навистина ужива во друштвото на Џена во текот на самоизолацијата.

Парот времето во изолација го поминува заедно во неговиот луксузен дом во Лос Анџелес. Џејсон, познат како миленик на жените, неодамна откри дека е во врска со инфлуенсерката Џена Фрумс, поранешна девојка на Џеси Лингард од „Манчестер Јунајтед“.

Related posts

Хју Џекмен навестува враќање во улогата на Вулверин

CityLife

Почина модниот дизајнер Албер Елбаз

CityLife

Најубава фигура во танга бикини – Софија Вергара ги потсети фановите како изгледаше во 1990-тите

CityLife