Џенифер Лопез ја најави премиерата на „Принудна свадба“

14708cc2d3e1a757ff953ad77b59c395.jpg

Џенифер Лопез го откри датумот на премиерата на новиот филм во кој таа игра главна улога, среде тврдења дека нејзиниот поранешен свршеник Алекс Родригез се обидува да ја врати.

Акционата комедија Shotgun Wedding („Принудна свадба“) со Џенифер Лопез и Џош Духамел во главните улоги ќе се појави во киносалите следната година.

51-годишната суперѕвезда ја објави веста на својот Инстаграм во средата. „Голема вест! Филмот Shotgun Wedding излегува во кината на 29 јуни 2022 година! Едвај чекаме да го гледате,“ напиша Џеј Ло во описот на објавата, додавајќи неколку емотикони.

Во филмот на „Лајонсгејт“, Лопез и Духамел глумат свршена двојка која се подготвува да ги собере и двете свои семејства за нивната свадба. Парот има трема и малку страв, но сето тоа станува второстепено кога семејствата ќе бидат земени како заложници.

Објавата на Џенифер доаѓа неколку дена по тврдењата на некои таблоиди дека нејзиниот поранешен свршеник Алекс Родригез се обидувал повторно да ја освои по завршувањето на нивната свршувачка.

Related posts

Ленено семе – вистинско нутритивно богатство

CityLife

Кинези го создадоа можеби најточниот атомски часовник

CityLife

Американец тужи лотарија, по грешка ги објавиле неговите броеви за добивка од 340 милиони долари

CityLife