„Љубовен остров“ се враќа по пауза од 18 месеци

Британското реалити-шоу „Љубовен остров“ денес се враќа на малите екрани по пауза од 18 месеци што ја наметна пандемијата на Ковид-19.

Тоа ќе биде прва нова серија на забавната емисија за запознавање на „Ај-ти-ви 2“, откако минатата година Пејџ Турли и Финли Тап беа крунисани како победници на првата зимска серија.

Единаесет нови жители на островот треба да влезат во вилата на Мајорка, а Лора Витмор и Ајн Стирлинг се враќаат на своите должности како домаќини и раскажувачи.

ITV соопшти дека седмата серија на „Островот на љубовта“ (Love Island) започнува на ITV2 во 21:00 часот во понеделник, 28 јуни.

Related posts

Скарлет Јохансон ги чува сите костуми што ги носела во Марвеловите филмови

CityLife

Во скопските кина наскоро филмот “Такси 5” за љубителите на бркотници со бесни автомобили

CityLife

Фановите на „Битлси“ можат да аплицираат за магистерска програма на Универзитетот во Ливерпул

CityLife