Шварценегер се враќа во градинка да обучува мали суперхерои

Арнолд Шварценегер треба да се врати назад во училница во градинка – овој пат во анимиран размер.

73-годишната ѕвезда на „Полицаецот од градинката“ (1990) го најави својот нов проект – еден од последните концепти што произлегоа од умот на покојната легенда на стрипот Стен Ли.

Станува збор за серија цртани филмови за деца под наслов Superhero Kindergarten („Градинка за суперхерои“).

Подготвен да го води проектот како поранешен суперхерој а сега учител кој има за задача да ја обучува следната генерација суперхерои, Арнолд твитна дека е многу возбуден пред премиерата на 23 април.

„За четири дена конечно можете да видите на што работев! Едвај чекам да му ја покажам на светот градинката за суперхерои. Овој петок на kartoonchannel.com “, напиша тој во најавата на Твитер.

Related posts

Британски медиуми: Меган Маркл се плаши од губење на титулата војвотка

CityLife

Џенифер Лопез го носи вереничкиот прстен од Родригез во нова реклама за „Џеј Ло бјути“

CityLife

Медиуми потсетуваат на денот кога принцот Филип одеше зад ковчегот на Дијана заедно со внуците 

CityLife