Шварценегер се враќа во градинка да обучува мали суперхерои

41967452 0 Image A 78 1618879272725.jpg

Арнолд Шварценегер треба да се врати назад во училница во градинка – овој пат во анимиран размер.

73-годишната ѕвезда на „Полицаецот од градинката“ (1990) го најави својот нов проект – еден од последните концепти што произлегоа од умот на покојната легенда на стрипот Стен Ли.

Станува збор за серија цртани филмови за деца под наслов Superhero Kindergarten („Градинка за суперхерои“).

Подготвен да го води проектот како поранешен суперхерој а сега учител кој има за задача да ја обучува следната генерација суперхерои, Арнолд твитна дека е многу возбуден пред премиерата на 23 април.

„За четири дена конечно можете да видите на што работев! Едвај чекам да му ја покажам на светот градинката за суперхерои. Овој петок на kartoonchannel.com “, напиша тој во најавата на Твитер.

Related posts

Принцот Чарлс намерно ја изостави Меган на роденденската објава за Арчи, тврди експерт

CityLife

(Видео) Специјалната епизода на „Пријатели“ ќе биде достапна и во Азија на 27 мај

CityLife

Компанија од Јужна Кореја на своите вработени им плаќа по 70 илјади евра за секое новородено дете

CityLife