Шварценегер одржува топ форма со возење велосипед покрај плажа

Арнолд Шварценегер покажажува затегнати раце додека се рекреира и го одржува телото во добра форма со возење велосипед покрај сончевата плажа „Венеција“.

Папараците во четвртокот го забележаа 73-годишниот поранешен гувернер на Калифорнија додека вози по патеката долж познатата плажа.

Тој се придржува на препораките за превенција и заштита од Ковид-19 и секогаш носи маска на лице кога излегува надвор.

Related posts

Џенифер Лопез го носи вереничкиот прстен од Родригез во нова реклама за „Џеј Ло бјути“

CityLife

Меган Фокс веднаш знаела дека раперот Кели е нејзина сродна душа

CityLife

Индијанците загрижени дека принцот Хари и Меган наводнуваат градини со вода што ја сметаат за света

CityLife