Хари не сакал да биде во иста просторија со Камила кога разговарал со својот татко за ракот?

Camilla Harry Meg.jpg

Принцот Хари, наводно, не сакал да биде во иста просторија со кралицата Камила кога разговарал со својот татко, кралот Чарлс, откако дознал за неговата болест, открила за Дејли Меил пријателката на Камила и британска новинарка Петронела Вајат.

Тој минатата недела полета од Калифорнија до Лондон за да се види со својот татко 30 минути откако на монархот ненадејно му беше дијагностициран рак. Не е тајна дека Хари и Камила имаат проблематични односи откако војводата од Сасекс го откри тоа во неговите мемоари „Резерва“.

Тој напиша дека неговата маќеа објавувала приказни за кралското семејство во медиумите за да го подобри нејзиниот имиџ. Тој, исто така, ја нарече „опасна и злобна“ и тврдеше дека го „жртвувала“ за да ја подобри нејзината репутација.

„Имам сложени чувства за мојата маќеа која неодамна ме жртвуваше само за добар ПР“, изјави тој. Хари исто така рече дека тој и неговиот брат принцот Вилијам „го молеле“ нивниот татко да не се ожени со Камила бидејќи се плашеле дека таа ќе стане нивна „лоша маќеа“.

„Таа беше третата личност во бракот на моите родители и мораше да го поправи својот имиџ. Тоа ја направи опасна поради врските што ги направи во британскиот печат. Поради врските што ги направи, имаше отворена подготвеност од двете страни да се споделуваат информации“, објасни тој во интервју.

Три месеци по објавувањето на книгата еден помошник помошник за Сандеј Тајмс го кажа одговорот на Камила за тврдењата на Хари, велејќи дека таа само „превртела со очите“.

Нејзината блиска пријателка Фионе Шелбурн исто така за британскиот печат изјави дека врската на Камила со Хари навистина и пречи.

Related posts

Анџелина Џоли на прошетка во Њујорк со двата сина

CityLife

(Видео) Саудијците ќе градат стадион на врв на карпа висока 200 метри

CityLife

Еве зошто кесичката со чипс никогаш не е полна

CityLife