(ФОТО) Погледнете каков феноменален роденденски подарок доби Роналдо

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо за роденден од девојката доби феноменален автомобил. На социјалните мрежи сега се пофали со фотографија од моќниот Brabus G Class.

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери на светот, на социјалните мрежи објави фотографија од одличен примерок на автомобил којшто зимоска го доби како роденденски подарок од неговата девојка.

Станува збор за Mercedes G Class преработен од страна на Brabus така што поседува V12 мотор којшто може да испорача 900 коњски сили и може да забрза до 100 км/час за 3,92 секунди.

Related posts

Зошто во лифтовите има огледала?

CityLife

Разголени манекенки рекламираат мртовечки сандаци – Провокативно облечени убавици во шокантна реклама

CityLife

Мајка откри дека свршеницата на нејзиниот син е нејзината одамна изгубена ќерка

CityLife