Три нови негативци и седумте џуџиња на Снежана во новото продолжение на „Маѓепсани“

Се чини дека продолжението на Дизниевиот „Маѓепсани“ (Еnchanted) доби официјален наслов Disenchanted и дека актерскиот тим на претстојниот филм постепено се заокружува.

Покрај екипата од оригиналниот филм – Ејми Адамс како принцезата Жизел и Патрик Демпси како љубовта на принцезата – во него ќе глумат и Роберт Филип и Идина Мензел (Frozen) како и се наградуваните комичарки Маја Рудолф, Ивет Никол Браун (Community) и Xејма Мејс (Glee).

Се шпекулира дека трите новoдојдени актерки ќе играат сосема нови негативки во филмот бајка,

Related posts

Криза на „Златните глобуси“: Том Круз ги врати статуетките

CityLife

Мјузиклот за принцезата Дијана првин на „Нетфликс“, а потоа на Бродвеј

CityLife

„Марвел“ развива нова серија, Крис Еванс се враќа во улогата на Капетан Америка

CityLife