Студиoто Марвел ќе објави 5 филмови во 2023 година поради доцнење среде пандемија

„Дизни“ направи неколку измени во кино-изданијата и тоа вклучува поместување на два ненасловени филма од „Марвел“ до 2023 година, пренесува „Дедлајн“.

Двата неименувани филма на MCU се преместени од 7 октомври 2022 година на 6 октомври 2023 година и 3 ноември 2022 година на 10 ноември 2003 година. Во моментов, студиото Марвел ги закажа Ant-Man and the Wasp: Quantumania и Guardians of the Galaxy 3 за 2023 година.

Related posts

Сара Џесика Паркер сподели сувенир од „Сексот и градот“

CityLife

Не мора да се откажувате од белиот леб: Ставете го во замрзнувач и јадете го без грижа за калориите

CityLife

Кели Кларксон ќе ја замени Елен Деџенерис на американската ТВ

CityLife