Совршен пилинг со мед и шеќер за свежа и мека кожа

Piling Za Lice S Medom I Smedim Secerom.jpg

Кожата ќе ви биде свежа и мека после овој пилинг, па пробајте го задолжително.

Направете пилинг додека се туширате и масирајте ја смесата со кружни движења. Добро исплакнете и избегнувајте пилинг ако имате многу чувствителна и сува кожа.

Подготовката за нега на телото може да има речиси терапевтски ефект, бидејќи одвојуваме време за себе во кое уживаме. Иако на пазарот има многу пилинг купени во продавница, лесно можете да направите свој пилинг со мешање на состојките.

За пилинг потребни ви се 100 грама кафеав шеќер, 60 мл кокосово масло и две лажици мед.

Измешајте ги состојките, па додајте уште масло ако смесата е премногу густа. Ако сакате, шеќерот можете да го замените со кафе, а ако немате мед, ќе ви помогнат неколку лажици вода.

Related posts

На потенцијалните партнери на Џесика Симпсон им кажувале да не излегуваат со неа

CityLife

Филмските sвезди без маски на црвениот тепих во Кан

CityLife

Кефирот има повеќе пробиотици од јогуртот

CityLife