Совршени фризури за лето

Секоја должина и текстура на косата има своја летна варијанта, а некои од нив се познатиот „влажен изглед“ (wet look), комбинација на плетенки, тенки марами или ленти замотани во перчињата или едноставна и залижана.

Предноста на овие стилови е нивниот кежуал карактер, не мора да биде уредно, туку лежерно и спонтано.

Голема, лелеава плетенка од само половина од косата е идеална за ден, но и за ноќ.

Варијанта со повеќе плетенки исто така ќе изгледа одлично и не мора да ги расплетувате со денови.

Подигната коса на врвот на главата изгледа супер лежерно со мала шамија.

Related posts

Внатре во замокот каде Кардашијанови ја снимаа последна епизода на реалното шоу 

CityLife

Кантри-ѕвездата Кери Андервуд ја однесе дома наградата Видео на годината за „Алелуја“

CityLife

Претставата „Игра на тронови“ има за цел да го донесе Вестерос на Бродвеј

CityLife