Скарлет Јохансон ги чува сите костуми што ги носела во Марвеловите филмови

Актерката Скарлет Јохансон откри дека го чува секој костум што некогаш го носела во филм од студиото на „Марвел“.

36-годишната актерка играше во улогата на Наташа Романоф и нејзиното алтер-его црна вдовица во неколку филмови на Марвеловиот кино-универзум (MCU), а неодамна ја презеде улогата и во сопствен соло филм, откако епонимно насловениот „Црната вдовица“ се појави во киносалите во средата (7 јули).

И, на прашањето дали чува спомени од времето кога ја глумеше црната вдовица, Скарлет изјави дека во договорот има клаузула во која се наведува дека мора да може да си го однесе својот суперхероски костум дома.

„Ги имам сите, мислам дека тоа е всушност во мојот договор. Во овој момент не ни знам што има во мојот договор, помина толку долго, но никогаш не заборавав да го спакувам секој костум што го носев,“ рече таа.

Скарлет исто така откри дека станала толку синоним за улогата што луѓето честопати ја нарекуваат „црна вдовица“ на улица.

Related posts

„Ен-би-си“ нема да ги емитува „Златните глобуси“ следната година, Том Круз ги врати трофеите

CityLife

Хали Бери на плажа: За бикини, мојот одговор е секогаш да!

CityLife

Најголемата супер јахта во светот станува реалност: Ќе има 39 апартмани по цена од над 11 милиони долари

CityLife