Синди Крафорд и Ранде Гербер ја намалија цената на куќата во Беверли Хилс.

43011758 0 Image A 54 1621047983663.jpg

Својот модерен дом во идиличниот кварт Trousdale Estates 90210 го објавија за продажба на пазарот за недвижности по цена од 16 милиони долари во август 2020 година.

Но, минатата недела Синди Крафорд и нејзиниот сопруг Ранде Гербер одлучија да ја намалат цената на 14,7 милиони долари, објави Mansion Global.

Пред три години холивудската моќна двојка го купи имотот од фронтменот на поп-рок бендот OneRepublic Рајан Тедер за 11,6 милиони долари. Тие целосно ја реновираа куќата однадвор и ја проширија.

 

Синди и Ренди, кои претежно живеат во луксузна хациенда во Малибу, направија и неколку козметички измени во ентериерот, особено во дворот,

Related posts

Шерон Стоун смета дека нејзината репутација на „тешка“ ѝ наштетила на кариерата

CityLife

Двете нови кученца ѝ помагаат на кралицата да ја преброди смртта на сопругот

CityLife

Амброзио се релаксира со одбојка на плажа во Малибу

CityLife