„Сексот и градот“ доаѓа на „Нетфликс“

123 1.jpg

Обожавателите набргу ќе може да го вклучат „Нетфликс“ и да се опуштат со омилената серија на жените од 90-тите и раните 2000-ти. Сите шест сезони на „Сексот и градот“ ќе почнат со стриминг на „Нетфликс“ на 1 април. Сепак, договорот не ги вклучува двата филма или продолжението на франшизата.

Веста ги воодушеви обожавателите, но многумина се прашуваат како генерацијата Z ќе реагира на серијата. Кери, Саманта, Миранда и Шарлот влегоа во нашите животи на 6 јуни 1998 година, а нивните ликови во серијата денес би можеле да бидат проблематични за помладите генерации.

„Ова ќе биде културен шок за генерацијата ‘Тик-ток’“, „Генот Z тешко ќе го поднесе ова“, „Сè ќе биде проблематично за нив“, „Тие ќе се обидат да го откажат од ова“, „Треба да има 33+ ознака за ова“, „Дефинитивно, ќе ја мразат Кери“, „Ќе ни го уништат и ова“, се само дел од коментарите на „Тик-ток“.

Сепак, милениумците се пресреќни. А како и да не бидат кога целото детство го поминаа гледајќи ги комплицираните љубовни животи на популарната четворка, која на главната протагонистка ѝ служеше како одлична инспирација за колумна за сексот и со нив ги доживуваше сите животни драми.

Related posts

Во утробата на угинат кит пронајдена лигава супстанца вредна милион евра

CityLife

Момче (11) во Англија почина по учествуво во опасниот предизвик на социјалните мрежи

CityLife

Прекинато лансирањето на „Сојуз“ ракетата

CityLife