Распишана активна потерница за рокерот Мерилин Менсон

118568817 Gettyimages 1205350368 1.jpg

Полицијата во американската држава Њу Хемпшир издаде активна потерница за пејачот Мерилин Менсон во врска со обвиненија за напад.

Менсон (52), е обвинет по две точки за физички напад врз снимател за време на концерт во Гилфорд во 2019 година.

Во соопштението, полицијата вели дека пејачот и неговите агенти веќе некое време биле свесни за потерницата. Но, тој не се потрудил да се врати за да одговори на обвиненијата.

Во соопштението од полицискиот оддел Гилфорд се вели дека секое обвинение носи можна затворска казна помала од година и парична казна од околу 2,000 долари.

Полицијата додаде дека наводните напади не се од сексуална природа.

Related posts

„Веселите девојки“ доаѓаат во Скопје

CityLife

Професор од Харвард дава четири изненадувачки совети за долговечност

CityLife

Хајди Клум и нејзиното куче Антон спремни да го гледаат шоуто за таленти

CityLife