Пријанка Чопра како тинејџерка ја исмејувале по операција на носот

Индиската актерка која своевремено ја освои ласкавата титула Мис на светот сега успешно гради кариера во Холивуд.

Пријанка Чопра во четвртокот сподели на социјалните мрежи фотографија на која воопшто не изгледа како денес.

Sвездата на „Квантико“ облечена во белои бикини и панталони се смешка за фотографирање со рацете на колковите. Во тоа време таа била во доцните тинејџерски години или во раните дваесетти.

На оваа флешбек фотографија актерката изгледа витко и многу самоуверено, и затоа таа напиша: „Срамежлива? Никогаш не сум чул за неа.“

Ова се случува откако 38-годишната сопруга на Ник Џонас во својата нова книга откри дека операцијата на нејзиниот нос поради полипектомија прилично ѝ го сменила изгледот и поради тоа ја исмејувале во  нејзината родна Индија кога била тинејџерка.

Минатиот месец таа им откри на читателите на нејзините мемоари Unfinished („Недовршенo“) дека порано ја исмејувале поради изгледот по операцијата, додавајќи дека не обрнувале многу внимание на естетика во раните 2000-ти.

Некои хејтери ја нарекувале „Пластична Чопра“. Како и да е, неколку години подоцна, таа беше победничка на изборот за Мис на светот.

Related posts

Нов „Блек шарк“ прстен на „Шјаоми“

CityLife

Група европски медиумски куќи со тужба бараат од Гугл 2,1 милијарда евра отштета за загуба на приходи

CityLife

Анџелина Џоли тврди дека ѝ било ускратено правото на фер судење за старателство

CityLife