„Преспав“ на оригинален начин и го честиташе роденденот на Тијана

Македонската пејачка и актерка Тијана Дапчевиќ денеска слави роденден.

До неодамна таа беше дел од успешната ТВ серија „Преспав“ каде го играше ликот на Ула. Екипата заврши со снимањето на шестата сезона, која веќе се емитуваше, но убавите моменти останаа.

„Преспавци“ со кратко видео на кое се прикажани грешки при снимањето на серијата и го честиташе роденденот на Тијана. Интересно и смешно, уште еднаш можност да видите како се забавувала екипата на „Преспав“.

 

 

Related posts

Северина сподели егзотична фотографија во костим за капење

citylogin

(ВИДЕО) „Буцката“ од Малта која танцува со гол маж е најголем фаворит за победа на Евросонг 2021

citylogin

(ФОТО) Славната Инстаграм ѕвезда е сон на многу мажи, но сепак нејзиното момче не ја ценело

citylogin