Првиот проект на принцот Хари и Меган за „Нетфликс“ ќе биде за игрите Инвиктус

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган ќе ја проуцираат својата прва серија за „Нетфликс“ која ќе се фокусира на спортисти кои се натпреваруваат на Invictus Games, натпревар за повредени ветерани што треба да се одржи во Хаг во 2022 година.

Хари ќе се појави пред камера во документарната серија насловена Heart of Invictus и ќе биде извршен продуцент преку неговата „Арчивел продукции“,  „Нетфликс инк“ соопшти во вторникот.

Серијата ќе содржи приказни зад сцената на спортисти и организатори додека се подготвуваат за настанот, кој беше одложен до следната пролет поради пандемијата на Ковид-19, соопшти Нетфликс.

„Инвиктус гејмс“ е меѓународен спортски натпревар за воен персонал ранет во акција. Натпреварот беше создаден во 2017 година од принцот Хари, кој служеше како војник во Авганистан.

Related posts

Маријан Салзман ги открива трендовите за 2024 година: „На работ на надежта“

CityLife

Аријана Гранде откри фотографии од тајната венчавка со Далтон Гомез

CityLife

Древна историја: Шерон Стоун за фамозната сцена во „Ниски страсти“

CityLife