Почина хрватската пејачка и актерка со македонско потекло Велковска

костадинка 1024x612 1.png

Почина познатата хрватска пејачка и актерка со македонско потекло, Костадинка Велковска. „Мајка ми почина во недела вечер во старечки дом. Нè боли нејзиното заминување, но се држиме. Се бореше осум месеци“, потврди Никола, синот на 76-годишната актерка. Велковкса доживеа мозочен удар на 10 јули минатата година. Тогаш некои медиуми објавија дека починала, пред да се огласи нејзината снаа за „Индекс“ за да ја демантира веста. Актерката имаше богата кариера. Глумеше во серии кои беа доста популарни и кај нас, меѓу кои се „Забранета љубов“, „Нашата мала клиника“, и „Битанги и принцези“.. Имаше неколку забележливи појавувања и на големото платно.

Related posts

Финансискиот стрес најмногу му штети на биолошкото здравје, покажува нова студија

CityLife

Детски бренд Панчо вработува консултант за продажба

CityLife

Водата со ѓумбир ги чисти токсините од телото

CityLife