Почина познатиот актер кој јавно призна дека е геј

Images 134141406.jpg

 

Почина познатиот актер кој јавно призна дека е геј

Актерот Дејвид Огден Стајерс роден 31 октомври 1942 во Америка, најпознат по улогата во серијата „Меш“ (MASH), почина на 76 години од рак на бешиката.

Тој за улогата во „Меш“ двапати беше номиниран за Еми наградата.

Стајерс пред девет години јавно призна дека е хомосексуалец, истакнувајќи оти е горд што живее во време во кое не мора да се крие.

Related posts

Еј-би-си наплаќа 2 милиони долари за реклама од 30 секунди на „Оскарите“

CityLife

Дакота Џонсон во преговори да глуми во „Мадам Веб“

CityLife

„Преспав“ на оригинален начин и го честиташе роденденот на Тијана

CityLife