Полицијата уапси натрапник пред куќата на Тејлор Свифт

118113968 Pa 42487998b.jpg

Еден човек е уапсен по обид за упад во куќата на поп-ѕвездата Тејлор Свифт во Менхетен, Њујорк.

Хенкс Џонсон (52) бил приведен во саботата вечерта, откако анонимен повикувач пријавил на 911 дека натрапникот влегол на имотот, соопшти полицијата.

Џонсон е обвинет за бесправно влегување на туѓ имот. Тој бил ослободен без кауција во неделата вечерта, додаваат од полицијата.

Свифт во минатото ја измачуваа морбидни демначи, двајца од нив се обидоа насилно да влезат во нејзиниот дом.

Во 2018 година, ѕвездата издејствува судска мерка забрана за пристап против маж кој се обиде да влезе во нејзиниот дом вооружен со нож.  Друг човек исто така доби судска забрана таа година, откако испрати писма во кои се закануваше дека ќе ја силува и ќе ја убие.

Related posts

Почина холивудскиот режисер Ричард Донер

CityLife

Индијанците загрижени дека принцот Хари и Меган наводнуваат градини со вода што ја сметаат за света

CityLife

Нутриционист открива зошто не треба да јадеме агруми после оброк

CityLife