Победниците на Евросонг јуришаат на топ-листите во Велика Британија

По успехот на Евросонг, италијанскиот рок бенд „Менескин“ е среде голем наплив на фанови, вклучувајќи и една ѕвезда од светската А-листа.

„Забележавме дека Мајли Сајрус започна да нè следи … што е неверојатно“, вели басистката на бендот, Викторија де Ангелис. Бендот има поддршка и од „Ројал блад“ и од една од нивните инспирации, Франц Фердинанд.

Иако Евросонг заврши пред две недели, вревата околу квартетот продолжува да расте, пишува британски „Би-би-си“, и додава дека две од нивните песни најверојатно ќе се појават на официјалната топлиста на Велика Британија – Official UK Top 40 – оваа недела.

Related posts

Принцот Хари во Лондон, првпат по контроверзното интервју со Опра

CityLife

„Ен-би-си“ нема да ги емитува „Златните глобуси“ следната година, Том Круз ги врати трофеите

CityLife

Објавен датумот на премиерата на „Билет за рајот“ со Џулија Робертс и Џорџ Клуни

CityLife