Ниту Лејди Гага не му одолеа на Cybertruck

O 1907042 1024.jpg

Лејди Гага е позната како поп-ѕвезда која носи иновации или е една од првите што ги усвоила, а изгледа тоа важи и за превозот.

Новите фотографии ја покажуваат Лејди Гага во еден од новите модели на Tesla Cybertruck – поточно, таа е видена како носи кафе во рака и седи на совозачкото седиште на овој пикап.

Се чини дека само добро поврзаните успеаја да го добијат новото хит возило на Тесла засега, бидејќи меѓу купувачите беше и сопругот на Серена Вилијамс, коосновачот на Редит Алексис Оханијан, додека некои ѕвезди како Спајк Ли сè уште се на листата на чекање.

Гага е во врска со директорот на Фондацијата Паркер, Мајкл Полански од 2020 година, а двајцата неодамна беа фотографирани на Супер Боул како го бодрат тимот на Сан Франциско, објави Бизнис инсајдер.

Полански работи за ко-основачот на Напстер и поранешен висок функционер на Фејсбук, па можно е возилото да е всушност негово, бидејќи претходно ги возел моделите на Tesla.

Полански сè уште не одговори на барањата за коментар од странските медиуми.

Related posts

На Семот за мебел во Скопје продефилираа повеќе од 15.000 посетители  

CityLife

БЕТ-награди 2021: Карди Би го украде шоуто откривајќи дека е бремена

CityLife

Утрински навики кои го намалуваат високиот крвен притисок

CityLife