Метју Меконахи сериозно размислува за политичка кариера

Холивудскиот актер претходно навестуваше дека ми можел да гради кариера во политиката а сега потврди дека сериозно размислува за таквата идеја и верува дека следното поглавје од својот живот ќе биде „во некаква лидерска улога“.

“Не се шегувам во врска со тоа. Размислувам за ново поглавје во мојот живот. Јас всушност се гледам себеси во некоја лидерска улога,“ рече 39-годишниот Метју во онлајн интервју за „Си-ен-би-си“.

Авторот на „Гринлајтс“ додаде дека ќе донесе одлука што е најдобра за него и неговото семејство – вклучувајќи ја сопругата Камила Алвеш и нивните три деца, 12-годишниот син Леви, 11-годишната ќерка Вида и осумгодишниот син Ливингстон.

Метју, исто така, говореше за влијанието што го има пандемијата на Ковид-19 врз заедниците ширум светот. Тој се надева дека луѓето ќе продолжат да согледуваат што е важно откако ќе се смири здравствената криза.

Related posts

Женското жири на Канскиот фестивал се надева на крај на родовата дебата

CityLife

Повеќе луѓе го следеа погребот на принцот Филип отколку венчавката на Хари и Меган

CityLife

Шонда Рајмс негира дека Реже-џин Пејџ се откажал од „Бриџертон“ поради креативни разлики со неа

CityLife