Кралицата одобри забрана Меган Маркл да позајмува кралски накит

Војвотката од Сасекс во иднина не смее да носи ниту едно парче накит од кралската колекција, па дури и од накитот на покојната мајка на својот сопруг.

Британската кралица Елизабета Втора, наводно, ѝ забранува на Меган Маркл да носи некое од историските парчиња како што се дијамантски ѓердани, брошеви и дијадеми.

Забраната ја поддржал и принцот Вилијам, пренесува „Сан“.

Меѓу непроценливите предмети е тијара на кралицата Мери, која може да се носи и како ѓердан, а е направена за кралицата Мери во 1919 година.

Колекцијата вклучува и накит што ги носеше покојната свекрва на Меган, принцезата Дијана.

 

 

 

Related posts

Анџелина Џоли на прошетка во Њујорк со двата сина

CityLife

Џенифер Лопез го носи вереничкиот прстен од Родригез во нова реклама за „Џеј Ло бјути“

CityLife

Анџелина Џоли повторно „уловена“ како влегува во зградата на првиот сопруг

CityLife