Колтон Андервуд откри дека е геј: Сè уште се навикнувам

Колтон Андервуд e геј.

Поранешната ѕвезда на американското реалити-шоу „Господин совршен“ ја откри вистината за својата сексуалност и призна дека се помирил со тоа дека го привлекуваат мажи претходно оваа година откако поминал „долго време бегајќи од себе“.

Во искрен разговор со Робин Робертс во емисијата Good Morning America, Колтон рече: „Долго време бегав од себе. Долго време се мразев.“

„Јас сум геј и конечно се помирив со тој факт претходно оваа година. Следниот чекор во сето ова беше некако да им дадете до знаење на луѓето,“ рече Колтон, додадaвајќи дека сè уште се навикнува.

29-годишната реалити ѕвезда и поранешен фудбалер призна дека се чувствувал „емотивно“, но е сигурен во себе.

„Бев капитен на фудбалски тим и се очекуваше да имам многу девојки и да се опивам, но не направив ништо од тоа. Не сакав да имам секс со девојки, па луѓето почнаа да зборуваат и јас почнав да се прашувам себеси дали можеби се во право “.

Related posts

Најубавата жена на светот протестира против насилството во Палестина: непрепознатлива во етно облека

CityLife

Џеф Безос купи уште еден стан на Менхетн за да создаде вертикален дом од соништата

CityLife

Алесандра Амброзио на одмор во родниот Бразил заедно со Ричард Ли

CityLife