Каскадер во Италија седна на покривот на автомобил и го управуваше воланот со нозете па удри во публиката

каскадер.png

Каскадер во Италија седна на покривот на автомобил и го управуваше воланот со нозете пред да удри во публиката. Човекот, кој го управувал воланот со нозете додека седел на покривот на автомобилот вчера за време на настап во северниот италијански град Верона изгубил контрола и удрил во бариерата, при што повредил девет гледачи.

Се појавија снимки на кои се гледа како возачот излегува од возилото, седи на покривот и почнува да управува со нозете пред автомобилот брзо да излезе од контрола. Возилото потоа удира во бариера зад којашто десетици луѓе ја следеа претставата.

Ве предупредуваме дека видеото може да биде вознемирувачко.

Многумина паднаа на земја, а девет беа пренесени во болници со полесни повреди, вклучително и модринки. На снимката се слуша како најавувачот вели: „Така се вози“. Меѓутоа, подоцна неговиот тон се менува и им вика на гледачите: „Внимавајте“.

Каскадерот по несреќата излегол од автомобилот и изгледал како да е неповреден. Настапот беше дел од Motor Bike Expo, кој ќе трае до утре, пишува Асошиејтед прес.

Related posts

Пронајден мртов кит во џунглата на Амазон, мистерија е како се нашол таму

CityLife

Со помош на ВИ прочитани четири речиси целосни пасуси од древен јагленосан текст

CityLife

Адел закажа 10 концерти во Минхен: Цените на билетите од 330 до 1.168 евра

CityLife