Канје Вест ѝ помага на Ким во ребрендирањето на „ККВ бјути“ пред новото лансирање

Канје Вест и Ким Кардашијан Вест добро се согласуваат повеќе од три месеци по нивната разделба, а сега тој ѝ помага во ребрендирање на „ККВ бјути“ – нејзина компанија и веб-продавница за козметика.

Вест (44) ѝ помогна на Ким(40), со која законски сè уште е во брак иако повеќе не живеат заедно, да го пронајде новото име на нејзиниот бренд за шминка, изјави извор за „Пејџ сикс“ во четвртокот. Името на брендот сè уште не е објавено.

„Новиот деловен потфат нема никаква врска со претстојниот развод,“ рече изворот, додавајќи дека тоа е во процес на припрема веќе некое време.

„Одлуката на Ким за ребрендирање нема никаква врска со бришење на „В“ во „ККВ“ бидејќи таа не го сменила своето законско име и сè уште го носи неговото презиме, Вест “, вели изворот.

„Таа е неверојатно возбудена од оваа следна фаза во својата кариера.“

Related posts

Мадона ветува дека ќе ја спаси Бритни Спирс: Ропството беше укинато одамна!

CityLife

„Брит авордс 2021“: Воведен двоен трофеј за победници

CityLife

„Ф9“ постави нов пандемски рекорд на киноблагајните во Северна Америка со импресивно деби од 70 милиони долари

CityLife