Иман Фенди е решена да го оствари својот сон да биде поп-ѕвезда

Тешко е да не ве шармира Иман Фенди. Од пријателското однесување до волшебниот поглед што го фрла во фотоапаратот, манекенката / пејачка поседува јe ne sais quoi што прави да чувствувате како да е предодредена за ѕвезда.

Некој може да тврди дека славата и популарноста на нејзиното семејство ѝ помогнаа многу. Нејзиниот татко е фудбалската легенда Фенди Ахмад, а мајка, манекенката Венди Џејкобс. Нејзините двајца постари браќа се професионални фудбалери.

А, Иман се занимава со манекенство уште од тинејџерска возраст. На 14 години, се пријави на The New Paper New Face – најмладиот учесник во историјата на натпреварот.

Но, со нејзиниот последен налет во музиката, 21-годишната девојка докажува дека е sвезда сама по себе.

Related posts

Бинифер втор дел почнал со љубовни писма на релација Доминикана – Бостон

CityLife

Роденден без принцот Филип: Кралицата Елизабета наполни 95 години

CityLife

Две вредни слики од 17. век најдени во контејнери на паркинг во Германија

CityLife