Зак Ефрон не може да најде купувач за куќата во Лос Анџелес

Актерот Зак Ефрон, sвездата на серијата High School Musical, ја намали цената на неговиот дом во Лос Анџелес за 225,000 долари откако не доби понуда четири месеци откако ја објави на пазарот на недвижности.

33-годишниот актер живее во Австралија од август кога снимаше филм таму, а во декември ја наведе куќата за продажба по цена од 5,9 милиони долари.

Sвездата на Baywatch сега ја намали цената на 5,575 милиони долари, според „Њујорк Пост“.

 

Ефрон ја купил куќата во 2013 година за 4 милиони долари. Тој очигледно повеќе нема потреба од неа бидејќи планира да остане во Австралија.

Related posts

На повидок нова романса: Рене Зелвегер во врска со британски презентер

CityLife

Би заработувал и до 5.000 евра на ден: Милош Биковиќ добива отштета затоа што бил отстранет од серијата на ХБО

CityLife

Метју Меконахи сериозно размислува за политичка кариера

CityLife