Заврши снимањето на специјалната епизода на „Пријатели“

2 800x450.jpg

Поминаа речиси 17 години откако шесте најпознати пријатели на поп-културата беа заедно на филмски сет, но тој со нивната најнова дружба конечно беше снимен минатата недела.

Заедничкиот проект ја обедини оригиналната екипа на ситкомот – Метју Пери (Чендлер), Џенифер Анистон (Рејчел), Кортни Кокс (Моника), Лиза Кудроу (Фиби), Мет Лебланк (Џои) и Дејвид Швимер (Рос).

Поставена за емитување на стриминг-услугата „Ејч-би-о макс“, специјалната епизода првично требаше да се снима минатиот август, но беше одложена поради пандемијата.

Датумот на емитување допрва треба да биде објавен, но се очекува да биде во текот на следните неколку месеци.

 

Related posts

Жешки тркала: На продажба автомобилот кој принцот Чарлс ѝ го подарил на Дијана

CityLife

Инстаграм предупредува малолетници да не ја користат таа платформа навечер

CityLife

Патики на Каније Вест продадени за рекордни 1,8 милиони долари

CityLife