Жена се породила во авион на лет од Јордан до Лондон

Capture 2.jpg

Жена се породила во авион на летот од Јордан до Лондон и родила здраво девојче, на кое ѝ помогнал лекар кој бил во авионот, објави Делји меил.

Лекарот Хасан Кан, кој тој лет се враќал дома од одмор, рекол дека во саботата наутро, на летот од Аман, Јордан до аеродромот Лутон во Лондон, екипажот повикал лекар и дека жената лежела на подот пред пилотската кабина и дека таа вода пукна.

Кан (28), кој работи во болница во Есекс, Англија, рече дека авионот на Виз ер потоа бил пренасочен на аеродромот во Бриндизи во јужна Италија за да може 38-годишната жена и нејзиното бебе да бидат однесени во болница.

Докторот рече дека семејството го известило од болница дека и мајкара и бебето се добро.

Related posts

Доаѓа сезоната кога треба да се вардиме од крлежите

CityLife

Ал Пачино на опуштена прошетка во Беверли Хилс

CityLife

Моќен напиток кој го намалува холестеролот

CityLife