Ема Стоун елегантна на премиерата на „Круела“ во Холивуд

Таа е sвезда на најновиот Дизни-филм „Круела“.

А во вторникот вечерта Ема Стоун се чинеше дека ужива во враќањето на црвениот тепих за светската премиера на филмот во Холивуд.

Актерката (32) изгледа беспрекорно во црн скроен костум со златни копчиња и брош.

Премиерата е прв настан од висок профил за Стоун откако таа стана мајка. Таа и сопругот Дејв Мекари добија ќерка во март, како што објави „Пипл“.

Дејствието на филмот приказна за познатата злобничка од филмовите „101 далматинец“ Круела де Вил, се одвива во Лондон во 70-тите години, а младата Естела де Вил (Ема Стоун) е амбициозна модна дизајнерка со панк-рок и авангарден личен стил. Филмот изобилува со многу интересни костими и стајлинзи, со потпис на британската костимографка оскаровка Џени Биван.

Related posts

Во утробата на угинат кит пронајдена лигава супстанца вредна милион евра

CityLife

Ема Стоун била возбудена дека Леонардо ди Каприо ѝ го врачил „Оскарот“

CityLife

Претставата „Игра на тронови“ има за цел да го донесе Вестерос на Бродвеј

CityLife