Елен Деџенерис повторно ја купи куќата во Монтесито

Толку добра што ја купи двапати!

Елен Деџенерис ја продаде својата историска куќа во Монтесито, Калифорнија, во 2018 година за 11 милиони долари. И, сега таа реши да ја откупи за 14,3 милиони долари.

Познатата водителка на ток-шоу го купи имотот Ранчо Сан Леандрово 2017 година за 7,2 милиони долари, а една година подоцна го продаде на основачот на „Тиндер“, Шон Рад за 11 милиони долари.

 

Комплексот се протега на површина од шест акри, и е веднаш до масивната хациенда на Опра Винфри од 70 милиони долари, во отмената енклава надвор од Санта Барбара, во која живеат и Роб Лоу, Кети Пери и Орландо Блум, принцот Хари и Меган Маркл.

Related posts

Кој ќе ме глуми? Бој Џорџ во потрага по актери за биографски филм

CityLife

Ања Тејлор-Џој го пронајде својот шах-мат! Ѕвездата на „Дамски гамбит“ ужива во романса со Малком Мекре

CityLife

Ќерката на Клои Кардашијан во ТВ-реклама за лек против мигрена

CityLife