Ед Ширан пишува песна за следниот албум на „БТС“

Британскиот музичар Ед Ширан пишува песна за новиот албум на јужнокорејскиот поп бенд „БТС“.

Тој и претходно соработуваше со седумчлениот бенд за синглот Make It Right од нивниот албум Map of the Soul: 7 од 2020 година, а сега на пат е нова нумера за хитмејкерите на „Динамит“.

Говорејќи во емисијата Most Requested Live, мегаsвездата (30) рече: „Јас всушност работев со БТС на нивниот последен запис, и штотуку напишав песна за нивниот нов запис.“

„А тие се супер, супер кул момци,“ додаде тој.

Во август 2020 година, „Динамит“, мегахитот на јужнокорејскиот септет, го урна рекордот на Јутјуб со над 100 милиони прегледи во првите 24 часа од објавувањето. „Динамит“, целосно отпеана на англиски јазик, е првата песна во историјата на Јутјуб со 101,1 милиони прегледи во еден ден.

Related posts

Ќерката на Ед Ширан плаче кога тој пее

CityLife

Турчинка се развела од сопругот поради лоша хигиена, судот и досуди отштета од повеќе од 16 илјади долари

CityLife

ТВ Доктор открива кој алкохолен пијалок може да го намали високиот крвен притисок и холестеролот

CityLife