Должноста продолжува: Кралицата се врати на работа

Кралицата Елизабета Втора се појави во прв фотографиран ангажман само 10 дена по погребот на нејзиниот сопруг војводата од Единбург, кој почина на 99-годишна возраст на почетокот на овој месец.

Монархињата се појави навидум расположена додека преземаше должности преку видеоврска од замокот Виндзор, каде што им посакуваше добредојде на достоинствениците во Бакингемската палата.

Немаше знаци на жалостна облека кога нејзиното височество се појави во пролетен син цветен фустан, ѓердан со три нивоа бисери и брош од дијаманти, одржувајќи виртуелна средба со нејзината екселенција Ивита Бурмистре, амбасадорка на Летонија, и потоа со нејзината екселенција Сара Афуу Амани, амбасадорка на Брегот на Слоновата Коска. Двете беа примени преку видео повик од Бакингемската палата.

Официјалната двонеделна кралска жалост за принцот Филип заврши за сите во петокот, 23 април, дозволувајќи им на работните Виндзорови да ги продолжат своите должности, нешто што кралицата го започна многу пред овој датум

Related posts

Гал Гадот ќе глуми и продуцира научно-фантастична романса

CityLife

Дони Јен се здружува со Киану Ривс за „Џон Вик 4“

CityLife

Принцовите Вилијам и Хари лажирале порака од дадилката за да добијат пица за вечера

CityLife