Дејвид Бекам и „Дизни плус“ во заеднички проект „Спаси го нашиот тим“

Дејвид Бекам ќе биде ментор на млади фудбалери во нова серија за „Дизни плус“.

Спортската sезда, која беше капитен на Англија и играше за клубови меѓу кои „Манчестер Јунајтед“ и „Реал Мадрид“, ќе се врати на терените во источен Лондон каде играше како дете.

Неговата мисија е да им помогне на момците кои се борат да преживеат во својата аматерска лига.

Бекам изјави дека е многу среќен што го создава проектот „ Спаси го нашиот тим“.

„Да се осветли фудбалски терен на кој пораснав и кој ми даде многу на почетокот на мојот живот во играта е фантастично,“ рече тој.

„Имав среќа да имам долга и успешна кариера како играч и сега имам можност да се вратам тука како ментор на овие млади луѓе.“

„Развивањето и негувањето на млади таленти е многу важно во играта и одлично е да се работи со Дизни плус на овој проект“.

Related posts

Најскап дом во Лос Анџелес! Имотот на Барон Хилтон во Бел Ер продаден за 61,5 милиони долари

CityLife

Кристијан Бејл со проект за изградба на живеалишта за деца на кои им треба згрижување

CityLife

Џеси Џеј подложена на 24-часовни медицински тестирања

CityLife