Гвен Стефани и Блејк Шелтон се венчаа на интимна церемонија на ранчот на кантри-пејачот

Гвен Стефани и Блејк Шелтон официјално го врзаа јазолот во саботата, 3 јули, по шест години љубов. Интимната церемонија се одржа на ранчот на кантри-пејачот во Оклахома, во присуство на членови на семејството и блиски пријатели.

Фотографиите добиени од „Пејџ сикс“ ја прикажуваат капелата во која Блејк (45) и Гвен (51) рекоа „да“ во саботата. Порталот наведува дек Блејк, наводно, ја изградил малата симпатична капела на неговиот имот за размена на брачните завети со рокерката.

Капелата се наоѓа на масивниот имот на Блејк и може да се види на фотографиите дека е украсена со бели цвеќиња покрај голем шатор за забави.

Related posts

Снимањето на „Невозможна мисија 7“ повторно прекинато

CityLife

Бикини што ги носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продадоа за 9,500 фунти

CityLife

Братот на Мараја Кери тврди дека таа е одмаздољубива

CityLife