Водата со ѓумбир ги чисти токсините од телото

Download 1 6.jpg

Еден од најздравите пијалоци за детоксикација на телото и слабеење е водата со ѓумбир.

 А за да го направите овој моќен ајурведски пијалок, потребни ви се само еден ипол литар вода и четири до пет сантиметри корен од ѓумбир. Штом ќе станете, ставете големо тенџере со вода на шпоретот. Варете ја водата околу дваесет минути, а потоа во тенџерето додадете парчиња сечкан ѓумбир. Добиената вода од ѓумбир се чува во големи термоси и се пие во текот на денот. Потребно е да пиете дневно најмалку еден литар од пијалокот, кој всушност е разладен чај од ѓумбир.

Подгответе и пијте вода со ѓумбир дневно шест месеци. Понесете го со себе каде и да одите, на работа, на шопинг, на патување, на гости… Пијте го пијалокот во голтки во текот на денот.

Related posts

Се снима ново продолжение на Бриџит Џонс, една од главните ѕвезди нема да биде таму

CityLife

Руски хакери упаднале во клучните системи на Мајкрософт

CityLife

Крадец во САД ја одвлекол и сопственичката на автомобилот што го украл: жената сакала да го спречи инцидентот

CityLife