Виола Дејвис со часови разговара со Мишел Обама додека се подготвува за новата улога

Виола Дејвис откри дека разговарал со Мишел Обама по неколку часови додека се подготвува да ја глуми во серијата „Првата дама“.

55-годишната актерка во петокот гостуваше во ток-шоуто на Џими Фалон, каде што призна дека задачата е дополнително застрашувачка поради почитта и восхитот што го има кон поранешната прва дама.

„Застрашувачки е затоа што … некогаш некој не одговара на сликата што ја имате во вашата глава“, му рече таа на водителот Фалон. „Но, кога навистина ќе го оправда вашето мислење, тоа е прилично застрашувачко.“

Оскаровката ја нарече Мишел божица. „Сите ја знаат. Сите се чувствуваат како да сакаат да ја заштитат. Ќе ја одглумам најдобро што можам.“

Related posts

Шерон Стоун, за разлика од Мајкл Даглас, заработила малку пари од „Ниски страсти“

CityLife

Светски ден на пчелата: Тие изумираат, а Ајнштајн предупреди дека нивното исчезнување ќе биде фатално

CityLife

Од 2030 година ЕУ ќе забрани пластична амбалажа во рестораните

CityLife