Вилијам и Хари заедно ја открија статуата на Дијана во палатата Кенсингтон

Војводите од Кембриџ и Сасекс беа повторно заедно во четвртокот за да ја откријат статуата на Дијана, принцезата од Велс, велејќи дека секој ден посакуваат таа да е сè уште со нив.

Принцовите Вилијам и Хари дојдоа во редизајнираната Потоната градина на палатата Кенсингтон во четвртокот, 1 јули, на денот кој би бил 60-тиот роденден на нивната мајка.

Ова беше нивно прво заедничко појавување по погребот на војводата од Единбург во април.

„Се сеќаваме на нејзината љубов, сила и карактер“, рекоа тие.

„Квалитети што ја направија сила за добро низ целиот свет, менувајќи безброј животи на подобро“.

Двата принца изразија надеж дека статуата ќе се гледа засекогаш како симбол на нејзиниот живот и нејзиното наследство. „Им заблагодаруваме на луѓето низ целиот свет кои го одржуваат во живот споменот на нашата мајка“.

Related posts

Анџелина Џоли повторно „уловена“ како влегува во зградата на првиот сопруг

CityLife

Венчаницата на принцезата Дијана ќе биде изложена во палатата Кенсингтон

CityLife

Бикини што ги носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продадоа за 9,500 фунти

CityLife