(Видео) Шанг-Чи: Прв трејлер за азискиот суперхерој на „Марвел“

Трејлерот за „Шанг-Чи и легендата за десетте прстени“ штотуку се појави и ги натера фановите на филмскиот универзум на „Марвел“ да се подготват за претстојната акција.

Како прв Марвелов филм со азиски суперхерои, самиот Шанг-Чи може да биде нов за некои фанови, особено ако не пораснале во седумдесеттите години.

Филмот изобилува со сцени со боречки вештини. Шоубиз медиумите веднаш го препознаа аналогот на Брус Ли.

Related posts

Анџелина Џоли го нарече домашното образование на своите шест деца „предизвик“

CityLife

Восочните фигури на Хари и Меган дислоцирани од кралското семејство во „Мадам Тисо“

CityLife

Бикини што ги носеше Барбара Виндзор во филм од 1969 година се продадоа за 9,500 фунти

CityLife