(Видео) „Игра на тронови“ објави нов трејлер за осмата и последна сезона

Непосредно откако „Ејч-би-о“ најави едномесечна прослава на Game of Thrones пред 10-годишнината на серијата, мрежата објави нов трејлер за осмата и последна сезона, а фановите не се многу задоволни.

Серијата нашироко се смета за огромен успех, со 59 награди „Еми“, најмногу од било која серија, иако последната сезона предизвика раздор меѓу фановите.

Новиот трејлер ги открива најзначајните моменти од последната сезона, исполнети со спојлери за оние кои не се навлечени на серијата, а многу фанови побрзаа да го искажат своето незадоволство.

Тизерот беше објавен во вторникот, со нешто помалку од 30.000 прегледи, но дискрепанцата помеѓу тие на кои им се допаѓа и тие кои не им се допаѓа е очигледна имајќи го предвид соодносот на лајкови и дислајкови.

Related posts

Мајмун каснал човек во Хонг Конг и му пренел смртоносен вирус, лекарите се борат за неговиот живот

CityLife

Билки и есенцијални масла кои најдобро се вдишуваат на старомоден начин

CityLife

Алекс Родригез покажува дека не му е гајле што поранешната вереница има нова љубов

CityLife